GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 5897047
*
nr 589 7047
BOWL
ceramics, signature, height: 11,
keramik, signerad, höjd: 11
Estimate:
100
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday June 29 2009
at 17:54:01
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/6 01:29:27
1
100 kr
29/6 12:32:57
2
Vinnande bud
29/6 12:33:19
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:33
*
BOWL
nr 589 7047
BOWL
ceramics, signature, height: 11,
keramik, signerad, höjd: 11
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday June 29 2009 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/6 01:29:27 | 1 | 100 kr |
29/6 12:32:57 | 2 | Vinnande bud |
29/6 12:33:19 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
1023 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:33